برقراری ارتباط با بانک های اطلاعاتی | سرويس وبلاگدهي نت سايت

جستجو


برچسب ها

500 روز مهلت برای کاربران ویندوز XP netsit netsit.ir آغاز ثبت‌نام کنکور 92 از امروز+خبرهاي تكميلي آموزش بازيابي پسورد ويندوز 7 آموزش ترجمه قالب های وردپرس- Part2 از ویندوز ۹ چه خبر؟ افزونه Save Images in Folder برای فایرفاکس اگر نمیدانید که چگونه بلاگ ها را پیدا کنید بازیابی اطلاعات برقراری ارتباط با بانک های اطلاعاتی بهترین نرم افزار های ساخت شبکه اجتماعی آنلاین ترجمه متن به فارسی در هر برنامه ویندوز با Trasmiti تصويري از اولين موس ساخته شده در جهان ( البته در نوع خود) تفاوت http با https در آدرس مرورگر چيست ؟ توضیحاتی در مورد جدول های دیتا بیس وردپرس جدیدترین یوزرنیم و پسورد رایگان نود32 دائره المعارف چند رسانه ای با افزونه curiyo 1.0.1 فایرفاکس + وردپرس دانلود عکس و ویدئو های اینترنتی با افزونه Video DownloadHelper 4.9.21 دیدن لینکها قبل از باز کردن با Coolpreviews 3.9 ذخيره همه عکس های يک صفحه با يک کليک! فايرفاکس+save imageS ذخیره صفحات فایرفاکس با افزونه Mozilla Archive Format 3.0.0 سئوکار حرفه ای سايت جديد! نمايشگاه عكس نت سايت سيستم وبلاگدهي ، سيستم وبلاگ دهي ، وبلاگ رايگان ، وبلاگ رايگان فارسي ، وبلاگ وردپرسي ، وبلاگ با وردپرس ، نت سايت ، نتسايت ، وبلاگدهي نت سايت ، وبلاگ فقط نت سايت ، نت سايت ايران ، نت سايت تبريز ، نت سا سیستم عامل CentOS شبکه کامپپوتری چیست ؟هزینه‌های زیرساختار شبکه به تعداد APهای موردنیاز شبکه بستگی دارد. پارامترهای مؤثر در انتخاب و پیاده‌سازی یک سیستم WLAN .شبکهWLANبا یکAP((AccessPoint ساختار WLAN، یک دستگاه فرستنده عاشورا سالروز حماسه امام حسين(ع) علت کاهش سرعت در کامپيوتر چيست؟ متن کامل قانون جرائم رایانه‌ ای ، سيستم وبلاگدهي ، سيستم وبلاگ دهي ، وبلاگ رايگان ، وبلاگ رايگان فارسي ، وبلاگ وردپرسي ، وبلاگ با وردپرس ، نت سايت ، نتسايت ، وبلاگدهي نت سايت ، وبلاگ فقط نت سايت ، نت مشاهده رمزهای وارد شده با افزونه Show My Password 2.0 موس (Mouse) چیست؟ نت سايت نصب ويندوز XP نصب ويندوز در محل کار و يا منزل شما، با كمترين هزينه در محدوده شهر تبريز نصب ويندوز در منزل و محل كار شما در شهر تبريز - بازيافت اطلاعات پاك شده از مموري كارت و فلش و هارد ديسك نصب ویندوز در محل کار و یا منزل شما، با کمترین هزینه در محدوده شهر تبریز هرگاه به صفحه مانيتوردرايکس پی نگاه ميکنم صفحه حرکت دارد لذا چشمم درد می گيردچه کنم؟ پرينتر هاي سه بعدی چاپگرهای جدید CISS اپسون در بازار ایران را بیشتر بشناسیم چگونه برای ویندوز xp رمز بگذاريم؟ چگونه مي توانم يك پوشه بدون اسم ايجاد كنم چگونه ميتونم يك پوشه بدون اسم ايجاد كنم؟ کد رنگها کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین دیجیتالی جهان ساخته شد

آخرين سايت هاي فعال

برقراری ارتباط با بانک های اطلاعاتی

برای برقراری ارتباط با یک بانک اطلاعاتی وانجام پردازش روی رکوردهای آن وجود موارد زیر در سیستم ضروری می باشد:

۱-سرور وب (IIS) : نرم افزاری است که می تواند صفحات مبتنی بر بانک اطلاعاتی را پردازش کند. سیستم عامل ویندوز امکان استفاده از سرور وب (IIS)(Internet Information Server) را در اختیار شما قرارمی دهد.

نکته: اولین کاری که باید انجام شود بررسی وضعیت نصب بودن یا نبودن سرور وب روی سیستم می باشد. برای بررسی این موضوع مسیر زیر را دنبال کنید:

Control Panel>Administrative Tools>

درصورتی که آیکون Internet Information Services موجود باشد، IIS بر روی سیستم شما نصب است در غیر این صورت باید آن را نصب کنید.

برای این منظور ابتدا CD نصب ویندوز رادر سیستم قرار دهید سپس در کادر محاوره ای Control Panel گزینه Add/Remove Windows Components را انتخاب کرده واز کادر محاوره ای باز شده گزینه IIS را انتخاب کنید تا این برنامه نصب شود.

۲-سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی : یک DBMS برای ایجاد بانک اطلاعاتی ومدیریت آن که باید درسیستم نصب شده باشد. به عنوان مثال برنامه Access .

۳-برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی : بعد از نصب نرم افزار سرور وب و نرم افزار بانک اطلاعاتی اکنون باید ارتباط بین آن ها را از طریق DSN یا (Data Source Name) برقرار سازیم.

بعد از انجام مراحل بالا برای آن که بتوانید یک سایت وب پویا در برنامه Dreamweaver ایجاد کنید، لازم است که از یک سایت محلی یا LOCAL استفاده کنید. یکی از ساده ترین روش های ایجاد یک سایت محلی، ذخیره ونگهداری اطلاعات مربوط به سایت در داخل پوشه C:InetpubwwwRoot می باشد(هر دو پوشه wwwRoot,Inetpub در هنگام نصب IIS به صورت اتوماتیک ایجاد می شوند).

برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی بهتر است داخل پوشه wwwRoot پوشه ای متناسب با نام سایت خود را ایجاد کرده و صفحات مربوط به سایت را در آن ذخیره کنید.

مراحل ایجاد یک سایت پویا

برای ایجاد یک سایت پویا همانند ایجاد سایت های وب ایستا عمل کنید واز منوی Siteگزینه Manage Site را انتخاب کرده وروی دکمه New کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Site را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای Site Definition نمایان شود.

در کادر متنی Site Name نام دلخواه را برای سایت پویای خود وارد کنید. سپس روی آیکون پوشه که در کنار کادر Local Root Folder قرار دارد کلیک کرده ودر کادر محاوره ای ظاهر شده مسیر دسترسی به پوشه C:InetpubwwwRootCommerece را تعیین کنید. در قسمت Http Address ، آدرس سایت محلی یعنی Http:\LocalhostCommerce را وارد کنید.

در این مرحله باید چگونگی دسترسی به سرور را مشخص کنید، منظور از قسمت Category گزینه Remote Info را انتخاب کنید وبه دلیل این که می خواهیم کامپیوتر شخصی خود را به عنوان سرور معرفی کنید، در کادر محاوره ای سمت راست آن از منوث کشویی Access گزینه Local/Network را انتخاب کنید. در این مرحله در کادر Remote Folder مسیرسایت را کامپیوترخودتان تعیین کرده برای این کار آدرس (C:InetpubwwwRootCommerce) وارد کنید.

درقسمت Category گزینه Testing Server را انتخاب نمایید سپس نوع مدل سرور را ASP Vbscript تعیین کنید واز منوی کشویی Access مجددا گزینه Local/Network را انتخاب کرده ودر کادر متنی Testing Server Folder مسیر پوشه سرور آزمایشی خود یعنی C:\InetpubwwwRootCommerceرا انتخاب کنید.

برای بسته شدن کادر محاوره ای Site Definition روی دکمه OK کلیک کنید تا دوباره کادرمحاوره ای Manage Site ظاهر شود. روی دکمه Done این کادرمحاوره ای کلیک کنید. اکنون پنل Application را باز کنید. علامت تایید در کنار گزینه های این پنل نشان دهنده آن است که مراحل ایجاد یک سایت پویا با موفقیت انجام شده است.

ایجاد بانک اطلاعاتی Product

می خواهیم صفحه ای را طراحی کنید که اطلاعاتش را داخل یک بانک اطلاعاتی به نام Product دریافت کند. این بانک را در برنامه Access با توجه به گزینه های زیر ایجاد نمایید.

۱-فیلد Id (نوع فیلد: Number): شماره منحصر به فرد است که به عنوان کد برای هر کالا در نظر گرفته می شود .

۲-فیلد Name (نوع فیلد: Text): نام هر کالا را در خود نگهداری می کند.

۳-فیلد Model (نوع فیلد: Text): مدل کالای مورد نظررامشخص می کند.

۴-فیلد Price (نوع فیلد: Text): قیمت کالا در این فیلد قرارمی گیرد.

۵-فیلد Desc (نوع فیلد: Memo ): در این فیلد می توانید توضیحات اضافی که درباره کالا وجود دارد قراردهید.

بانک اطلاعاتی Product.Mdb را درمسیر C:InetpubwwwRootCommerce ذخیره کنید.

ایجاد یک DSN

برای ایجاد یک DSN ، گزینه Datasource(ODBC) را ازطریق Controlpanel>Administrative Tools انتخاب کنید تا کادر محاوره ای مربوط به آن روی صفحه ظاهر شود.

در کادر محاوره ای نمایش داده شده، زبانه System DSN را انتخاب کرده سپس روی دکمه Add کلیک کنید تاکادر محاوره ای مربوط به Create New Data Source باز شود. در این مرحله باید گزینه Driver do Microsoft Access(*.Mdb) را از کادر محاوره ای ظاهر شده انتخاب و روی دکمه Finish کلیک کنید. بعد از انجام این کار کادر محاوره ای برروی صفحه نمایان می شود که باید د رقسمت Data Source Name نام مورد نظر را وارد کنید. در این جا نام DSN را Shop بگذارید سپس برای مشخص کردن بانک اطلاعاتی مورد نظر، دکمه Select را انتخاب کرده تا کادر محاوره ای Select Data Base باز شود.

اکنون در کادر محاوره ای فوق مسیر دسترسی به بانک اطلاعاتی Product.Mdb را مشخص کنید به ترتیب روی دکمه OK کادر محاوره ای کلیک کنید تا بسته شوند.

تنظیم اتصال بانک اطاعاتی به برنامه

در این قسمت می خواهیم بانک اطلاعاتی Product راکه از قبل ایحاد کرده ایم به برنامه Dremweaver متصل کنید، اما قبل از انجام این کار باید یک صفحه ASP ساخته شود، برای این منظور از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. در کادر محاوره ای باز شده در قسمت چپ گزینه Dynamic Page را انتخاب کرده سپس از قسمت راست گزینه ASP Vbscript را انتخاب کنید. درپایان روی دکمه Create کلیک کنید تا صفحه ASP ایجاد شود.

صفحه را با نام Show.ASP در محل C:InetpubwwwRootCommerce ذخیره کنید.

اکنون برای اتصال بانک اطلاعاتی به صفحه فوق از پنل Application زبانه Data Base را انتخاب کنید، سپس روی علامت “+” موجود در صفحه کلیک کرده وگزینه Data Source Name(DSN) را انتخاب کنید.

کادر محاوره ای ارتباط با بانک اطلاعاتی ظاهر می شود. در کادر متنی Connection Name نام دلخواه را وارد کنید. در این جا نام Connection را Myconnection گذاشته، از منوی کشویی Data Source Name(DSN) نام DSN که در مرحله قبل Shop تعریف کرده اید انتخاب کنید. دکمه رادیویی Using Local DSN را از قسمت Dreamweaver Should Connect انتخاب کنید.

نکته: اگر نام DSN مورد نظرتان را در لیست مشاهده نکنید، روی دکمه Define کلیک کرده و در کادر محاوره ای ظاهر شده زبانه Syatem DSN را انتخاب کنید. نام DSN شما در کادر محاوره ای پایین قابل مشاهده خواهد بود آن را انتخاب کرده ودکمه OK را کلیک کنید.

برای اطمینان از صحت اتصال بانک اطلاعاتی به برنامه Dreamweaver روی دکمه Test کلیک کنید، در صورتی که پیامی با عنوان Connection Has Been Made Successfully مشاهده کردید روی دکمه OK کادر محاوره ای Data Source Name کلیک کنید تا بسته شود.

قرار دادن فیلدهای بانک اطلاعاتی در صفحه وب

برای انجام این کار در مرحله اول باید یک مجموعه رکورد یا Recorders ساخته شود. برای این منظور در پنل Application زبانه Bindings را انتخاب کنید. سپس روی علامت “+” موجود کلیک کرده وگزینه (Recordset Query) را انتخاب کنید تاکادر محاوره ای Record Set در صفحه ظاهر شود.

در کادر متنی Name نام مجموعه رکورد را CommereceRecordSet وارد کنید. سپس از منوی کشویی Connection نامی که برای ارتباط باپایگاه داده در مرحله قبل وارد کردید، (Myconnection) را انتخاب کرده ودر قسمت Table نام جدول مورد نظر را مشخص کنید.

برای مشاهده رکوردهای بانک اطلاعاتی می توان روی دکمه Test کلیک کرد تا لیستی از داده های موجود در بانک در کادرمحاوره ای Test SQL Statement ظاهر شود. برروی دکمه OK هردو کادر محاوره ای کلیک کنید تا بسته شوند. در این مرحله می خواهیم داده های بانک اطلاعاتی را در صفحه نمایش دهیم ؛ برای این منظور یک جدول با ۴ستون و۲ردیف ایجاد کنید. در سلول های ردیف اول جدول عبارت”نام کالا” ، “مدل کالا” ، “قیمت کالا” ، “توضیحات” را تایپ کنید.

اکنون در زبانه Bindingsگزینه Record Set را کلیک کرده و روی کلمه Name کلیک کنید و آن را با کمک اشاره کر ماوس به سلول اول از ردیف دوم در صفحه بکشید سپس دکمه ماوس را رها کنید. یک بار دیگر این عمل را انجام دهید ولی این بار کلمه Model را به ردیف دوم سلول دوم بکشید این عمل را برای دو کلمه Desc,Price انجام داده وبه ترتیب آن ها را در سلول های سوم وچهارم از ردیف دوم قرار دهید.

در این مرحله باید بانک اطلاعاتی به اشتراک گذاشته شده و اجازه دسترسی به آن، توسط کاربران داده شود تا زمانی که آن ها از صفحه مرورگر می خواهند، اطلاعاتی را از بانک اطلاعاتی دریافت کرده ویا رکورد جدیدی را در آن ذخیره کنند، به کاربران اجازه انجام این عملیات داده شده و با خطا روبرو نشوند. برای این منظور باید روی پوشه Commerce کلیک راست کرده واز منوی باز شده گزینه Sharing And Security را انتخاب کنید.

از کادر محاوره ای ظاهر شده زبانه Web Sharing را انتخاب کرده و دکمه رادیویی Share This Folder را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Add کلیک کرده و اجازه های لازم را صادر کنید .

اکنون می توانید با فشردن کلید F12 ( ویا تایپ آدرس Http://Local Host/Commerce/Show.Asp در خط آدرس کادر محاوره ای مرورگر) ، اطلاعات داخل بانک را در صفحه مرورگر مشاهده نمایید.

از آنجایی که فقط اطلاعات رکورد اول از بانک در صفحه مرورگر نشان داده می شود، برای این که بتوانید اطلاعات مربوط به کلیه رکوردها را در کادر محاوره ای مرورگرنمایش دهید. در حالی که هر۴سلول ردیف دوم از جدول را انتخاب کرده ایم از پنل Application زبانه Server Behaviors را انتخاب کرده و روی علامت + کلیک کنید. از منوی ظاهر شده گزینه Repeat Region را انتخاب نمایید. در واقع با انجام چنین کاری محدوده انتخاب شده به عنوان یک ناحیه تکرار شونده در نظر گرفته می شود.

می توانید تعداد رکوردهایی که در هر صفحه نشان داده خواهد شد را در قسمت Show مشخص نماییم. برای آنکه تغییرات جدید اعمال شود، صفحه را دوباره ذخیره کرده سپس آن را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که این بار کلیه رکوردهای بانک در کادر محاوره ای مرورگر نمایش داده می شود.

درج یک رکورد جدید در بانک اطلاعاتی

برای افزودن یک رکورد به بانک اطلاعاتی (از طریق صفحه وب) ابتدا باید یک فرم برای وارد کردن داده ها ایجاد کنید، همان طور که قبلا اشاره شد یک فرم حاوی تعدادی فیلد و یک دکمه Submit برای ارسال اطلاعات فرم به سمت سرور می باشد.

برای ایجاد فرمی که بتواند داده ها را به بانک اطلاعاتی اضافه کند، ابتدا بایدیک صفحه ASP جدید ایجاد کنید. صفحه را با نام Insert.Asp در مسیر سایت ذخیره کنید. در این مرحله از نوارInsert ، گزینه Application دکمه Insert Record را انتخاب کنید تا منوی مربوط به آن ظاهر شود. از منوی ظاهر شده گزینه Record Insertion Form Wizard را انتخاب کنید.

در این قسمت فقط باید از منوی کشویی Connection ، نامی که برای ارتباط با بانک اطلاعاتی مشخص کرده ایم را انتخاب کنید. با انجام این عمل سایر کادرها به طوراتوماتیک مقداردهی می شوند.

نکته: با توجه به این که شماره هر رکورد به صورت اتوماتیک در برنامه اضافه می شود و نیازی نیست که کاربر آن را مقداردهی کند به همین دلیل فیلد ID را از لیست حذف کنید. برای انجام این کار در کادر پایین ، فیلد ID را انتخاب کرده و روی علامت “-” کلیک کنید تا از لیست حذف شود. روی دکمه OK کلیک کنید تا صفحه بسته شود. مشاهده خواهید کرد که فرم مورد نظر شما روی صفحه Insert.ASP وارد شده است.

برای آزمایش صفحه کلید F12 را فشار دهید تا فرم ایجاد شده، در یک کادر محاوره ای IE نمایش داده شود سپس اطلاعات رکورد جدید را وارد کرده و بر روی دکمه Insert Record کلیک کنید تا اطلاعات جدید وارد جدول شود.

نکته: برای مشاهده محتویات جدول در برنامه Dreamweaver (نه در صفحه مرورگر) از پنل Application ، زبانه Database را انتخاب کنید. سپس بر روی علامت+ عبارت my Connection کلیک کرده و دوباره بر روی علامت + که در مقابل table قرار دارد کلیک کنید.

در این مرحله بر روی گزینه table 1 ، کلیک راست کرده وار منوی باز شده گزینه View Data را انتخاب کنید تا رکوردهای موجود در بانک نشان داده شود.

حذف یک رکورد از بانک اطلاعاتی

برای حذف یک رکورد از بانک اطلاعاتی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱-ابتدا یک صفحه ASP جدید ایجاد کرده ، سپس آن را با نام del.asp ذخیره کنید.

۲-یک فرم ایجاد کنید و درآن فیلدی که قرار است براساس آن رکورد از بانک اطلاعاتی حذف شود را مشخص نمایید.

۳-در پنل APPLIECTION ، زبانه BINDING بر روی علامت + کلیک کنید واز منوی باز شده گزینه RECORDSET(QUERY) را انتخاب کنید ، تا در کادر محوره ای مربوط به آن باز شود ، سپس در آن تنظیمات لازم در قسمت CONNECTION را انجام داده ودر فیلد متنی NAME نام RECORDSET را مشخص کرده و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

۴-در زبانه BINDING از پنل APPLICTION بر روی علامت + گزینه RECORDSET کلیک کنید واز میان فیلدهای موجود ، فیلد NAME را انتخاب کرده وبا کمک اشاره گر ماوس آن را بر روی فیلد متنی NAME که در صفحه قرار دارد بکشید، سپس دکمه ماوس را رها کنید.

۵-در زبانه SERVER BEHAVIER همین پنل ، بر روی علامت + کلیک کرده .از منوی باز شده گزینه DELET RECORD را انتخاب کرده وسپس تنظیمات لازم را انجام دهید.

کلید F12 را از صفحه فشار دهید تا صفحه اجرا شود، سپس نام محصول مورد نظر خود را که می خواهید از بانک حذف شود در فیلد متنی وارد کرده . بر روی دکمه حذف رکورد کلیک کنید

———————————————————-

آموزش نحوه اتصال به بانک اطلاعاتی اکسس(Access)توسط SQL
در این پست قصد دارم نحوه اتصال به بانک اطلاعاتی اکسس رو توسط دستورات اس کیو ال توضیح بدم.
برای شروع ما در فرم اصلی از ۳ دکمه استفاده می کنیم یکی برای نمایش دیتابیس یکی برای اضافه کردن یک رکورد به دیتابیس و یکی برای خروج از برنامه.
ابتدا برای رویداد کلیک خروج کد زیر را وارد می کنیم:
;()Application.Exit
به سراغ دکمه نمایش می رویم و کد زیر را برای اتصال در آن وارد میکنیم البته قبل از آن باید فضای نام oledb را به برنامه اضافه کنیم تا بتوانیم از دستورات که برای کار با بانک اطلاعاتی اکسس مورد نیاز هست را استفاده نماییم . با دستور زیر:
;using System.Data.OleDb
خوب بعد از اضافه کردن آن می توانیم کد زیر را در قسمت رویداد کلیک دکمه نمایش قرار دهیم

OleDbConnectionconn =newOleDbConnection();

conn.ConnectionString = @”provider=microsoft.jet.oledb.4.0;” + @”data source=db1.mdb”;

conn.Open();

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();

cmd.Connection = conn;

cmd.CommandText = “select * from phone”;

DataTable dt = new DataTable();

OleDbDataAdapter adapter = new OleDbDataAdapter();

adapter.SelectCommand = cmd;

adapter.Fill(dt);

dataGridView1.DataSource = dt;

dataGridView1.Visible = true;

conn.Close();

البته توجه شود من برای این برنامه یک دیتابیس اکسس از قبل در برنامه قرار داده ام که شامل یک جدول به نام phone است که شامل ۳ فیلد است.
یک فیلد نام ، یک فیلد نام خانوادگی ، و یک فیلد شماره تلفن
برای اتصال به بانک اطلاعاتی ما باید یک شی oledbconnection تعریف کنیم برای ارتباط با بانک اطلاعاتی و در قسمت connectionstring باید یک رشته تعریف کنیم که نحوه اتصال ما به بانک اطلاعاتی رو مشخص کند . همانطور که در دستور بالا می بینید provider access رو معرفی کردیم و بعد از آدرس دیتابیسی که باید با آن ارتباط برقرار شود . بعد از نوشتن نحوه اتصال و تنظیمات آن با دستور ;()conn.open اتصال برقرار می شود و ما اکنون به دیتابیس اکسس متصلیم.
خوب برای اینکه ما بتونیم اطلاعات رو از دیتابیس بخونیم باید یک شی از نوع dataadapter تعریف کنیم . برای اینکه این شی بتواند اطلاعات را بخواند نیاز به یک شی commandtext دارد که توسط متد connection نوع اتصال آن را که قبلا تعریف کردیم میشناسانیم.
دستوری که در اینجا در cmd.commandtext استفاده کردیم دستور
“select * from phone”
است که به این معنا هست که تمام اطلاعات را از جدول phone انتخاب کن
بعد یک شی datatable تعریف می کنیم که تمام اطلاعاتی که dataadapter بدست آورده است را داخل آن بریزیم آن هم توسط دستور
;(adapter.Fill(dt
حالا dt شامل تمام اطلاعاتی هست که ما توسط دستور اس کیو ال فراخوانی کردیم
حال برای نمایش این اطلاعات نیاز به یک datagridview داریم که آن را از toolbox به داخل فرم خود منتقل می کنیم و برای نمایش اطلاعات هر مقداری که در داخل dt هست را توسط این دستور انتساب می دهیم به datagreidview
;dataGridView1.DataSource = dt
و در نهایت نیز کانکشن را close می کنیم.
خوب این نحوه نمایش اطلاعات بود.
حال برای اضافه کردن یک رکورد ما یک فرم جدید اضافه کردیم و سپس بااین دستور که در رویداد کلیک دکمه add اضافه کردیم فرم ۲ ظاهر می شود.
;()addform frmadd = new addform
;()frmadd.Show
که شامل ۳ label و ۳ textbox است تکست باکس اول نام دوم فامیلی و سوم تلفن را دریافت می کند.
خوب حالا برای اضافه کردن اطلاعات یک دکمه add نیز در این فرم قرار میدهیم و در رویداد کلیک آن دستورات زیر را می نویسیم :

OleDbConnection conn = new OleDbConnection();

conn.ConnectionString = @”provider=microsoft.jet.oledb.4.0;” + @”data source=db1.mdb”;

conn.Open();

OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();

cmd.Connection = conn;

cmd.CommandText = “insert into phone ([Name],[Family],[Phone])values(@Name,@Family,@Phone)”;

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Name”, txtname.Text);

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Family”, txtfamily.Text);

cmd.Parameters.AddWithValue(“@Phone”, long.Parse(txtphone.Text));

cmd.ExecuteNonQuery();

this.Close();

همانطوری که می بینید تقریبا شبیه به نمایش می باشد با این تفاوت که دستور اس کیو ال که در اینجا استفاده کردیم برای اضافه کردن است .
ابتدا دستور insert into بعد نام جدولی که می خواهیم به آن اطلاعات اضافه شود و سپس نام فیلد هایی که می خواهیم داده ها در آن ریخته شود . توجه داشته باشید که چون از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده می کنیم فیلد ها را داخل براکت قرار دهید . سپس با دستور values مقدار آن را مشخص می کنیم . چون در اینجا ما داده هایمان را از داخل text box میخوانیم توسط دستور parameters.addwithvalue ان ها را به تکست باکس مربوطه ست می کنیم.
و در آخر هم چون این دستور اس کیو ال یک دستور اجرایی است باید از دستور
;()cmd.executenonquery
استفاده کنیم.
در آخر میتوانید یک مثال از این آموزش را دانلود کنید.
دانلود مثال آموزشی با لینک مستقیم با حجم ۶۳٫۹۲ Kb | لینک کمکی
برچسبها:

نوشته : مدیر سایت | در: آبان ۲۶ام, ۱۳۹۱

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

                   مطالب پیشین

 • شهادت، اجر مجاهدت‌های «حاج قاسم سلیمانی»/ مروری بر زندگی سپهبد سلیمانی
 • علت حذف سایت ها
 • نصب ویندوز …
 • یک سال نیز گذشت …
 • ایران تسلیت …
 • اجازه حجم برای درون ریزی حدامثر ۱کیلوبایت، خیلی کم و ناکارآمدست!
 • حذف تعدادی دیگر از …
 • کانال ارتباطی ما در تلگرام
 • تبریک سال نو
 • کانال ارتباطی ما در تلگرام
 • آموزش ریست چاپگرSamsung Scx-4300
 • تبریک عید نوروز ۱۳۹۴
 • غیر فعال کردن درخواست اطلاعات FTP وردپرس
 • فرمت HDMI و بررسی آن
 • نحوه ساخت رمز عبور تصویری در «ویندوز ۸»
 • آموزش رمز گذاری روی درایو در ویندوز ۸
 • علی صحت مند …
 • در حال بروز رسانی نت سایت هستیم
 • وبلاگ های غیر فعال و لینکی پاک خواهند شد!
 • آموزش فعال سازی اینترنت GPRS در تبلت های wintouch , wintoure
 • منظور از pc چیست؟
 • حلول ماه مبارک رمضان …
 • سرویس جدید مای نت سایت افتتاح رسمی شد!
 • روز پدر مبارک!
 • آموزش عبور از پسورد ویندوز XP ایکس پی
 • آموزشگاه نت سایت افتتاح شد!
 • لحظه تحویل سال ۱۳۹۳
 • قالب سایت با کمی تغییرات!
 • سایت جدید! نمایشگاه عکس نت سایت
 • انتقال به سرور جدید!
 • چگونه برای ویندوز xp رمز بگذاریم؟
 • حملات سایبری اینبار به نت سایت!
 • توضیحاتی در مورد جدول های دیتا بیس وردپرس
 • وبلاگ های غیر فعال و لینک باکس پاک خواهند شد!
 • در حال بروز رسانی نرم افزار سایت
 • کد رنگها
 • پانزده نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می‌شوید!
 • تفاوت http با https در آدرس مرورگر چیست ؟
 • راهنمای استفاده از نت سایت
 • منتظر قالب های جدید باشید!
 • دائره المعارف چند رسانه ای با افزونه curiyo 1.0.1
 • موقع ثبت نام آدرس ایمیل برای چیست؟
 • دانلود عکس و ویدئو های اینترنتی با افزونه Video DownloadHelper 4.9.21
 • افزونه Save Images in Folder برای فایرفاکس
 • دانلود عکس و ویدئو های اینترنتی با افزونه Video DownloadHelper 4.9.21
 • دیدن لینکها قبل از باز کردن با Coolpreviews 3.9
 • ذخیره همه عکس های یک صفحه با یک کلیک! فایرفاکس+save imageS
 • مشاهده رمزهای وارد شده با افزونه Show My Password 2.0
 • ذخیره صفحات فایرفاکس با افزونه Mozilla Archive Format 3.0.0
 • عاشورا سالروز حماسه امام حسین(ع)
 • آموزش ترجمه قالب های وردپرس
 • فرا رسیدن محرم حسینی را تسلیت عرض می کنیم
 • چگونه بر روی فرم ارسال نظر وردپرس کپچا(captcha) بگذاریم؟
 • عید غدیر خم بر عموم شیعیان مبارک!
 • از ویندوز ۹ چه خبر؟
 • اول مهر و …
 • متن کامل قانون جرائم رایانه‌ ای
 • یک درد دل ساده …
 • برای نصب ویندوز چگونه درایو سی دی رام …
 • اعلان مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی
 • جهت اطلاع مشترکین نت سایت!
 • مخفی کردن یک پارتیشن
 • آموزش نمایش فایل های مخفی و htaccess. در سی پنل
 • آموزش نصب وردپرس چند سایته (شبکه)
 • لطفاً توجه فرمائید!
 • منظور از wildcard DNS record چیست؟
 • مشکل در نصب وردپرس شبکه
 • نحوه تنظیم نرم افزار IDM برای دانلود شبانه
 • آیا در ویندوز XP میتونم بدون نرم افزار درایوها را تغییر نام ومخفی کنم؟
 • دو خواهش…
 • فن بدون صدای کامپیوتر
 • گوگل و ناسا آینده هوش مصنوعی را رقم می زنند
 • رفع مشکلات احتمالی
 • باریک ترین هارد دیسک ۱ ترابایتی دنیا
 • رمضانی دیگر …
 • وبلاگ های دمو برای نمایش قالب های موجود در سایت
 • آخرین وبلاگ های بروز شده
 • کوچکترین کامپیوتر رومیزی دنیا
 • علل بوق های بلندگوی مادر برد – بیزر
 • قوانین استفاده از سرویس های نت سایت
 • سیستم وبلاگدهی سایت افتتاح شد!
 • نقاشی برای کودکان
 • هکرهای کدام کشور خطرناک تر هستند؟ ایران یا چین؟
 • آموزش نصب ویندوز در ۷ دقیقه
 • نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده در جی میل
 • چگونه برای لب تاب رمز بگذارم؟
 • چگونه بر روی کامپیوترمان رمز بگذارم؟
 • اسامی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر تبریز ۱۳۹۲
 • مبعث پیامبر رحمت ، حضرت محمد (ص)
 • نرم افزاری که ورود ویروس به رایانه شما را غیرممکن می کند + دانلود
 • جلوگیری از انتقال اطلاعات به حافظه های فلش
 • یاهو برخی از سرویس‌های فعلی خود را غیر فعال می‌کند!
 • کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین دیجیتالی جهان ساخته شد
 • اینترنت بانک در ایران: سرعت کدام یک بیشتر است؟
 • تایپ صحیح حروف فارسی
 • محکومیت یک آمریکایی به علت فروش غیرقانونی نرم‌افزار
 • داستان VPN بومی به کجا رسید؟
 • از پشت عینک گوگل چه چیزهایی را می بینیم؟
 • در یک اقدام غیر قانونی ۷۰۸ دومین کشور سوریه توقیف شد!
 • آیا امروز شبکه اینترنت کار می کند؟
 • رئیس جمهور در تبریز
 • افتتاح دوباره انجمن سایت
 • جدیدترین یوزرنیم و پسورد رایگان نود۳۲
 • روش پاک کردن ویروس‌های مخفی رایانه
 • روش های بیشتر کردن عمر باطری لپ تاپ
 • جریمه ۱۶۳ میلیون دلاری برای فروشنده نرم‌افزارهای امنیتی قلابی
 • قوانین نت سایت
 • حریم خانواده آماج چشمان نامحرم
 • تبلیغات
 • تماس با ما
 • گزارش تخلف
 • مواظب ویروس خطرناک فیلم حمله به ایران باشید
 • نصب ویندوز در محل کار و یا منزل شما، با کمترین هزینه در محدوده شهر تبریز
 • ۶۲ درصد کاربران حتی نام بدافزارهای مشهور را نمی‌دانند
 • هشدار در مورد هک دوربین های بی سیم از طریق اینترنت
 • فعالیت در سال جدید با انرژی تر از سال های قبل
 • گوشی که ۱۰ سیمکارت را ساپورت می کند
 • آیا می شود با چند آیدی در یاهو مسنجر حضور داشت؟
 • لحظه تحویل سال ۱۳۹۲هجری شمسی
 • عرضه گوشی کاربردی با قیمت ۱۵ یورو
 • ورود نخستین گوشی دنیا با سیستم‌عامل موبایلی فایرفاکس
 • رفع حفره خطرناک امنیتی در نرم‌افزار فلاش ویندوز ۸
 • ۱۰۰ دلار بدهید به مدیر عامل فیس بوک ایمیل بزنید!!!
 • جاسوسی با استفاده از تلویزیون های هوشمند سامسونگ
 • پرینتر های سه بعدی
 • چاپگرهای جدید CISS اپسون در بازار ایران را بیشتر بشناسیم
 • کدام پرینتر برای من مناسب است؟
 • netsit.ir بدون هیچگونه توضیحی امروز! فردا چگونه خواهیم بود؟؟
 • نحوه استفاده از گفتگوی آن لاین
 • با نازلترین قیمت برای خودتان یک سایت درست کنید!
 • شب یلدای آرام و خوبی داشته باشید!
 • به نظر شما …
 • مترجم آنلاین گوگل در اندروید Google Translate 2.5.3
 • ترجمه متن به فارسی در هر برنامه ویندوز با Trasmiti
 • برگزاری نمایشگاه الکامپ تهران و …
 • سرویس جی‌میل از دسترس خارج شد
 • آغاز ثبت‌نام کنکور ۹۲ از امروز+خبرهای تکمیلی
 • آمریکا چند کشور را از تحریم‌های نفتی ایران معاف می‌کند
 • صفحه مانیتورم در ویندوز ایکس پی حرکت دارد و چشمم درد می گیرد چکار کنم؟
 • سی دی فیلم رایت کردم و در کامپیوتر نشان میده اما در ویدئو سی دی نه! چکار کنم این مشکل رفع بشه؟
 • آشنایی با۱۰ امکان ویندوز ۸
 • پسورد BIOS کامپیوتر م را فراموش کردم!
 • کمی انصاف را چاشنی کارهامون بکنیم!
 • ۵۰۰ روز مهلت برای کاربران ویندوز XP
 • موقع وصل شدن از طریق کارت شبکه …
 • برقراری ارتباط با بانک های اطلاعاتی
 • ممنوعیت ارسال ایمیل در اروپا
 • سیستم عامل CentOS
 • بهترین نرم افزار های ساخت شبکه اجتماعی آنلاین
 • در ویندوز Task Manager، فایل‌های svchost.exe …
 • سایتها از کجا میفهمد شما با چه مرورگری وارد سایتشان شده اید؟
 • سئوکار حرفه ای
 • گاهی اوقات نشانگر موس خود …
 • بهترین آنتی ویروس های ویندوز ۸
 • اگر نمیدانید که چگونه بلاگ ها را پیدا کنید
 • شبکه کامپپوتری چیست ؟
 • مدتی است کرم Recycled Virus در کامپیوترم هست
 • موس (Mouse) چیست؟
 • حافظه فلاش (Flash Memory) چیست؟
 • آیا می‌شود شبکه های ماهواره‌ای را از اینترنت …
 • پرینتر (Printer) چیست؟
 • اسکنر(Scaner) چیست؟
 • اسمبل کامپیوترچیست؟
 • آموزش تصویری نصب سیستم عامل ویندوز XP
 • کارت شبکه (Network Card) چیست؟
 • سوالات متداول هنگام کار با Yahoo Messenger
 • آموزش نصب جمولای فارسی
 • کدام کشور پرسرعت ترین اینترنت را دارد ؟
 • آشنایی با قطعات سخت افزار کامپیوتر و انواع آن و کاربرد آنها
 • هشدار پلیس فتا در خصوص Adobe reader
 • ۸ تفاوت ویندوز۸ نسبت به ویندوزهای قبلی
 • علت کاهش سرعت در کامپیوتر چیست؟
 • ویروس کامپیوتری چیست ؟
 • ایجاد وبلاگ بدون دیتابیس
 • نکاتی برای خرید تلویزیون LED
 • چگونه فرمت فایل BMP را به Jpeg تبدیل کنم؟
 • چگونه در کامپیوتر خود رمز بگذارم؟
 • کامپیوتر من زیاد قفل می کند عیب از کجاست؟
 • آیا می شود سی دی که پر نشده چندین بار رایت کرد؟
 • ویندوز ایکس پی من با هیچ یک از دکمه های Turn off و Stand by و Restart کار نمیکند و یکسره روشن است چه کنم؟
 • آموزش بازیابی پسورد ویندوز ۷
 • در مورد ویندوز ۸ بیشتر بدانید!
 • Laptop Data Recovery Solutions
 • CPU سی پی یو چیست؟
 • Data Recovery …
 • فایل NTFS چیست وبا فایل FAT چه فرقی دارد؟
 • بازیابی اطلاعات ..
 • آیا ویروس جییفو واقعا ویروس است؟
 • معرفی ویروس w32.jeefo
 • نصب ویندوز XP
 • انتقال سریع داده ها با USB.3
 • چگونه می توانم یک پوشه بدون اسم ایجاد کنم
 • شماره تلفن پاسخگویی به سئوالات
 • نصب ویندوز در منزل و محل کار شما در شهر تبریز – بازیافت اطلاعات پاک شده از مموری کارت و فلش و هارد دیسک
 • هر سوالی که ممکن است هنگام کار با کامپیوتر با آن مواجه شوبد+جواب
 • آیکنها و پوشه ها و متنهای کامپیوترم کمی درشتر نمایش داده شوند
 • نصب ویندوز در منزل و محل کار شما، با کمترین هزینه در محدوده شهر تبریز
 • حفاظت شده: مختص مشترکین ویژه نت سایت

 •